چگونه یک بازاریاب عالی هم در زندگی عاشقانه و هم در کسب و کار خود باشیم؟

چگونه یک بازاریاب عالی هم در زندگی عاشقانه  و هم در کسب و کار خود باشیم؟

بازاریاب عالی در زندگی و کسب وکار

بعضی از افراد از بازاریابی خوششان نمی آید و یا حتی نفرت دارند. این خیلی ناراحت کننده است چرا که این طرز تفکر به معنای واقعی مانع موفقیت آنها می شود. این طرز تفکر ناشی از درک نادرست آنها از بازاریابی است. آنها تصور می کنند که بازاریابی بد و غیر اخلاقی است و کار افراد حریص و فریبکار است.

اما واقعیت خلاف نگرش آنهاست. بازاریابی برای همه افراد مفید است چرا که به ما کمک میکند به آنچه که می خواهیم برسیم. بازاریابی چیزی نیست که تاجرها برای کسب پول بیشتر اختراع کرده باشند بلکه کاری است که همه ما به صورت طبیعی هر روز در زندگی انجام می دهیم و نه فقط کسب و کار. بازاریابی در زندگی شخصی و احساسی ما نیز نمایان است. می خواهیم به این بپردازیم که چگونه یک بازاریاب عالی هم در زندگی عاشقانه و هم در کسب و کار خود باشیم؟ در این مقاله ۵ شیوه برای موفقیت در این حوزه به شما ارائه می کنیم.

 

۱- شفافیت : برای موفقیت در هر حوزه ای باید مثل کریستال شفاف باشید.

بازاریاب عالی

شما باید برای موفقیت هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کسب و کار ی خود، اهداف خود را کاملا شفاف مشخص کنید. چیزی برای پیشنهاد دادن داشته باشید و تصمیم بگیرید چه کسی برای این پیشنهاد مناسب تر است؟

در زندگی شخصی:

باید هدف تان را از یک رابطه به طور کامل شفاف سازی کنید. مثلا هدف سرگرمی، تعهد یا ازدواج و … . چیزی که به طرف مقابل تان پیشنهاد می دهید، خودتان، ظاهرتان، شخصیت تان، ارزش ها و انرژی تان است. و باید ببینید چه کسی با توجه به این ویژگی ها برای تان مناسب تر است؟

در کسب و کار:

هدف بازاریابی در کسب و کار می تواند جلب مشارکت، به فروش رساندن یا … باشد. پیشنهاد شمابه طرف مقابل تان یک محصول یا خدمت است و با توجه به ویژگی های محصول، بهترین بازار هدف را مشخص می کنید. بازار هدف کسانی هستند که محصول شما را می خواهند و حاضرند بابت آن پول پرداخت کنند.

 

۲- جذابیت : توجه افراد درست و مناسب را جلب کنید.

بازاریاب عالی

 

جذابیت ایجاد کردن جایی است که بازاریابی شروع می شود. چه زمانیکه می خواهید به یک قرار ملاقات برویم چه زمانیکه می خواهید با مشتری روبرو شویم، باید برای خود ترسیم که آنها چه می خواهند، خود را در جایی قرار دهیم که آنها بتوانند ما را پیدا کنند و توجه و علاقه آنها را جلب کنیم.

در زندگی شخصی :

وقتی کسی را که دنبالش هستید، خوب بشناسید، می توانید برای خود ترسیم کنید که او به چه چیزی علاقه دارد، به کجاها علاقه دارد و … . بنابراین وقت بیشتری را در آن جاها می گذرانید. این شناخت از خود و چیزی یا کسی که دوست دارید باعث می شوید راحت تر بتوانید علایق او را بشناسید و به آنها اهمیت بدهید و توجه و علاقه وی را جلب کنید.

در کسب و کار :

تبلیغات مشخص ترین راه برای جلب توجه دیگران است ولی انتخاب های بی شمار دیگری هم وجود دارد. اگر دارای مکان فیزیکی هستید، این مکان را در جایی انتخاب کنید که مشتریان هدف ایده آل تان وقت می گذرانند. اگر دارای فروشگاه آنلاین هستید باید روی SEO کار کنید تا در نتایج سرچ های درست و مربوط نمایش داده شوید.

۳- ارتباطات : ارتباطی قوی و موثر برقرار کنید. 

بازاریاب عالی

وقتی توجه فرد ایده آل تان را جلب کردید. خیلی عالیه ولی آیا همین کافی است؟؟ قدم بعدی ایجاد ارتباط با وی است. اگر ارتباط برقرار نکنید هیچ اتفاقی نمی افتد و فقط یک چهره جذاب برای فرد بوده اید که خیلی زود فراموش تان می کند. باید بعد از جلب توجه، ارتباط برقرار کنید، گفتگو کنید، به شیوه ای آنها را درگیر خود کنید، علایق و خصوصیات و نیازهای مشترک تان را پیدا کنید. حتی چیزهای کوچک و ساده هم پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به چیزهای بزرگ دارند.

ارتباطات بازاریاب عالی در زندگی شخصی :

بعد از اینکه توجه طرف را جلب کردید، در این مرحله باید با وی ارتباط بگیرید و گفتگو کنید. شماره تلفن فرد را بگیرید یا در شبکه های اجتماعی او را دنبال کنید و از طریق تماس یا پیام ارتباطات بیشتری با هم برقرار کنید.

ارتباطات بازاریاب عالی در کسب و کار

باید از طریق گفتگو یا بروشور یا وب سایت و شبکه های اجتماعی و یک تبلیغ برای کلیک کردن یا طراحی یک صفحه فرود خود را بیشتر به بازار هدف تان معرفی کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. و از طریق کامنت گذاشتن زیر یک پست، لایک کردن یا گرفتن آدرس ایمیل و … آنها را بیشتر درگیر کنید.

 

۴- نزدیک شدن : رابطه خود را وارد فاز بعدی کنید.

بازاریاب عالی

 

در این مرحله شما آماده اید تا روابط تان را عمیق تر کنید. اکنون زمان آن است که با هم به یک توافق برسید. در این مرحله چه درزندگی شخصی چه در کسب و کار، مذاکرات زیادی به شیوه های مختلف صورت می گیرد و سطح اعتماد افزایش پیدا می کند.

نزدیک شدن بازاریاب عالی در زندگی شخصی :

در این مرحله صمیمیت و اعتماد بین شما افزایش پیدا می کند. مثلا در یک دوستی در این مرحله خیلی از مشکلات تان را با دوست خود مطرح می کنید و در و دل می کنید. یا در یک رابطه عاشقانه ازدواج صورت می گیرد.

نزدیک شدن بازاریاب عالی در کسب و کار :

نزدیک شدن در کسب و کار به معنای به وقوع پیوستن فروش است. هر زمان که کسی با شما معامله می کند و به ششما پول پرداخت می کند، بدین معناست که شما کارتان را عالی انجام  داده اید و اعتماد آنها را جلب کرده اید و در واقع رابطه شما رشد پیدا کرده است.

 

۵- تغذیه و مراقبت : به روابط تان ارزش بگذارید و به فکر موفقیت بلند مدت باشید.

بازاریاب عالی

اگر به روابط کوتاه مدت علاقه دارید، کار شما در مرحله چهارم به پایان می رسد. اما بهتر است هم در زندگی و هم در کسب و کار برای داشتن روابط بلند مدت سرمایه گذاری کنید. وفاداری و اعتماد بیشتر بطرف مقابل تان به معنای موفقیت و امنیت بیشتر شماست. پس برای شادی، سورپرایز کردن و تجربه های بهتر طرف مقابل تان همواره تلاش کنید. و نگذارید روابط تان یکنواخت و بی روح شود.

تغدیه و مراقبت بازاریاب عالی در زندگی شخصی :

به رابطه خود اهمیت بدهید، توجه کنید. نگذارید روابط تان یکنواخت شود با ترتیب دادن یک قرار ملاقات متفاوت، یک پیام زیبا و موثر، یک هدیه کوچک یا … . در رابطه تان شنونده خوبی باشید، مشوق خوبی باشید. هر چه بیشتر شریک یا دوست خود را بشناسید، هر دو همواره راحت تر در مسیر خوشحالی قرار می گیرید.

تغذیه و مراقبت بازاریابت عالی در کسب و کار :

شما می توانید به مشتریان وفادار خود پیشنهاد های ویژه بدهید. هم چنین اگر به سرعت و مشتاقانه به مشکلات و نگرانی های آنها رسیدگی کنید، باعث قدردانی آنها می شوید. هر چه بیشتر بازار هدف خود را بشناسید، راحت تر آنها را شگفت زده می کنید.

در این مقاله به شما توضیح دادیم که بازاریابی یک مهارت برای کسب و کار نیست بلکه همه ما در زندگی شخصی نیز به دانستن این مهارت نیاز داریم. بعد از خواندن این مقاله باید مطمئن شده باشید که اگر می خواهید به حداکثر ظرفیت خود در زندگی کاری و شخصی خود دست پیدا کنید،  بازاریابی مهم ترین مهارتی است که باید در آن متخصص شوید. در زندگی شخصی، بازاریابی افارد مناسب و خوب را وارد زندگی تان می کند و این افراد برای شما خوشحالی به ارمغان می آورند. در کسب و کار، بازاریابی برای تان مشتری می آورد، مشتری برای تان پول می آورد.

 

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *