چرا درآمد فوتبالیست ها از پزشکان بیشتره؟

چرا درآمد فوتبالیست ها از پزشکان بیشتره؟

درآمد فوتبالیست ها و یک نکته عجیب و غریب کسب و کاری

 

اوایل شروع کرونا یک خانم دکتر محققی، با انتقاد از عدم توازن بین دستمزد و درآمد پزشکان با میزان کارشان، به کنایه گفت که برای پیدا کردن واکسن و درمان کرونا به مسی و کریستیانو رونالدو مراجعه کنید.

به نظر من اگر به همین نکته ساده دقت کنیم که چرا درآمد فوتبالیست ها از پزشکان در تمام دنیا بیشتر است، قادر خواهیم بود تا با الگو گیری از سیستم کسب و کار افراد مشهور درآمد خود را افزایش دهیم.

همیشه گفتم که یکی از مهم ترین تفاوت های کسب و کارهای موفق با کسب و کارهای معمولی در میزان ارزشی است که کسب و کارهای موفق ارائه می کنند.

خوب فکر کنید:

ارزش کسب و کاری پزشکان

کار یک پزشک درمان بیماری است. یعنی هر وقت که شما به یک مشکل یا مریضی برخورد کنید، برای رفع کسالت، به پزشک مراجعه می کنید!

این یعنی که هیچ وقت بدون دلیل هوس نمی کنید به یک پزشک سر بزنید. همیشه بعد از احساس نیاز به او مراجعه می کنید.

که اگر تمام تلاشتان را برای سلامتی خود بکنید، به ندرت ممکن است که اصلا احتیاج به پزشک ارائه کنید.

من برای تمام زحمات کادر پزشکی جهان مخصوصا در این ایام شیوع کرونا، احترام قائلم، اما باید موضوع را از بعد کسب و کاری بررسی کنیم!

واقعیت این است که ارزش ارائه شده توسط پزشکان چندان گران بها نیست

ارزش ارائه شده توسط فوتبالیست ها

بطور کلی افراد هنرمند و مشهور، ارزش فوق العاده بیشتری نسبت به پزشکان ارائه می کنند، یک فوتبالیست یا خواننده یا یک کمدین شما را سرگرم می کند!

در تمام طول روز ما احتیاج به سرگرم شدن داریم، نیاز نیست که اتفاق خاصی بیفتد که تلویزیون را روشن کنیم تا یک سریال یا فیلم ببینیم یا به یک قطعه موسیقی گوش کنیم.

ما برای سرگرم شدن نیاز به هیچ دلیل خاصی نداریم، این خود یکی از عوامل مهم بالاتر بودن درآمد فوتبالیست ها از پزشکان است.

تعداد افراد درگیر:

یک پزشک بطور متوسط در طول روز حتی اگر ۵۰ نفر را ویزیت کند، نهایتا در ماه به ۱۳۰۰ نفر خدمات می دهد. اما یک فوتبالیست با هر مسابقه ای که برگزار می شود صد ها هزار نفر را درگیر می کند.

نتیجه گیری

با الهام از کسب و کار فوتبالیست ها ما به راحتی می توانیم که درآمدمان را افزایش دهیم! کافی ست از خود بپرسیم که چه ارزشی ارائه می کنیم

و این ارزش را به چند نفر می فروشیم؟

 

 

 

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. mahbobemakhmalianfar
    ۴:۰۷ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶

    سلام ،سلامتی و سرافرازی تون ارزومه
    خداوند متعال رو شاکرم که آشنایی با شما رو نصیبم کرد استفاده از کلاسهای شما برای من موهبتی ست والا که مسئو لیت سنگینی رو بر دوش من میگذاره که باید لیاقتم رو نشون همه بدم (شما وافراد تیمتون ) ،خانواده م و بخصوص خودم
    به امید خدا شروع میکنیم 🙏🏼