ایده پولساز چاپ روی سنگ

ایده پولساز چاپ روی سنگ

ایده پولساز چاپ روی سنگ

چاپ روی سنگ ایده ایه که خیلی ها به سراغ اون نمیرن.

همیشه گفتم یکی از راههای ایده پردازی اینه که بریم از ایده های خارجی الگو برداری کنیم، حتی می تونیم ایده های اون ها رو کپی کنیم.

روز به روز مردم علاقه شون به کارها و محصولات هنری بیشتر و بیشتر میشه.

ترکیب هنر با چیزهای طبیعی یک محصول خلاقانه تولید می کنه.

ترکیب نقاشی و یا چاپ با سنگ میشه محصولات زیبا و دوست داشتنی.

خب این ایده، جز ایده هایی ست که سرمایه چندان زیادی برای شروع نمیخواد.

فقط یه تعداد سنگ میخواد که به راحتی می تونید اون ها رو پیدا کنید.

اما طرح ها و نحوه چاپ یا نقاشی تون  مهمه. هم باید طرح های زیبا و خلاقانه داشته باشید، هم باید بتونید خوب اون ها رو  بر روی سنگ ها پیاده کنید.

 

چاپ روی سنگ

روش اول چاپ طرح روی سنگ

یه روش ساده که من تو اینترنت پیدا کردم، برای چاپ روی سنگ در این روش، فقط به یک پرینتر، کمی برق ناخن و لاک اکریلیک ناخن نیاز است.

به این صورت که طرح رو چاپ میکنید (با نرم افزار طرح رو برعکس چاپ کنید)

روی سنگ رو برق ناخن میزنید، بعد صبر می کنید که برق ناخن خشک بشه، بعد کاغذ رو، روی سنگ می گذارید، حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه صبر می کنید، کاغذ رو برمیدارید، سنگ طرحدار شما آماده ست.

حالا می تونید برای براق شدنش، کمی لاک اکریلیک هم بهش بزنید، به همین سادگی.

البته این یک روش کاملا کم هزینه بود.

روش دوم -نقاشی روی سنگ

اما یک روش دیگه هم وجود داره  که از روش اولی هم کم هزینه تره، در روش اول شما باید یه دستگاه پرینتر سیاه و سفید داشته باشید، ولی در روش نقاشی حتی به پرینتر هم احتیاجی ندارین.

در این روش شما بر روی سنگ نقاشی می کنید.

 

چاپ روی سنگ

 

روش سوم- استفاده از کاغذهای ترانسفر

اما یک روش دیگه هم وجود داره، می تونید طرح های زیبا رو روی کاغذ ترانسفر (کاغذهایی با خاصیت برچسبی) چاپ کنید، یا حتی می تونید از طرح های آماده کاغذ ترانسفر استفاده کنید، این روش خب اصن زحمت نقاشی رو هم نداره و طرح های متنوع و رنگی هم میشه چاپ کرد.

سرمایه اولیه:

خب میرسیم به سئوال همیشگی دوستان!آقای رشیدی این کار چقدر سرمایه می خواد؟

راستش این کار سرمایه چندان زیادی نمیخواد، اما بیشتر از سرمایه پشتکار می خواد و انگیزه و کمی هم خلاقیت. یعنی باید بتونید طرح های بکر و جدیدی رو روی سنگ بیارید.

مشتریان:

در این کسب وکار مشتریان مشخص و محدودی وجود نداره، بستگی به طرح هاتون بیشتر افراد جامعه دوست دارن که از این سنگ ها استفاده کنند.

جذب نیرو:

همیشه گفتم برای شروع میتونید از منازل خودتون شروع کنید، از مادران خانه دار کمک بگیرید، یا از کودکانی که در مجموعه خانواده و فامیلتون به کار نقاشی علاقه مند هستن.

با این روش هم برای اون ها کار ایجاد کردین، هم هزینه های شروع خودتون بسیار اومده پائین.

بازاریابی:

برای بازاریابی می تونید از فروشگاه های موجود در مراکز تجاری که لوازم تزئینی می فروشند، شروع کنید. مطمئن باشید که انقدر از این سنگ ها استقبال میشه که ظرفیت تولیدی تون نمیتونه نیاز بازار رو پاسخ بده.

 

 

 

 

 

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *