فرمول رشد مالی

فرمول رشد مالی

رشد مالی و فرمول آن

به نظر شما میشه برای رشد مالی و رسیدن به استقلال مالی فرمولی تعیین کرد؟ من فکر میکنم هر موفقیتی رو میشه تبدیل به یه فرمول کرد و با عمل کردن به اون، ما هم دقیقن به نتیجه مورد نظرمون برسیم.
رشد مالی

دنا شده ۱۵۰ میلیون تومن

چند وقت پیش رفته بودم آرایشگاه، گرم صحبت با شاگرد آرایشگر بودم، حرف از قیمت ماشین شد و قیمت خودروی دنا پلاس. میگفت قیمت این ماشین میدونی چند شده؟
گفتم چند؟
گفت:۱۵۰ میلیون.
وقتی قیمت رو گفت خیلی ناراحت بود و با افسردگی خاصی که ناشی از نا امیدی در خرید این ماشین بود،حرف هاش رو ادامه داد و از من پرسید:
به نظرت چقدر طول میکشه من بتونم این ماشین رو بخرم:
گفت ۱۵۰-۱۴۰ ماه، به شرط اینکه من تمام حقوقم رو پس انداز کنم، طول میکشه تا بتونم این ماشین رو بخرم. تازه قمیت ماشین هم نباید هیچ تغییری داشته باشه.
چون محل کارش نزدیک خونشون بود و پیش پدر و مادرش زندگی میکرد، شاید می شد تصور کرد که کل پولش رو پس انداز کنه(البته که خیلی خیلی بعیده)
رشد مالی

راه رو خطا نری

من در جواب اون پسر نوجوان گفتم عزیزم:
فرمول رشد مالی این نیست.
کی گفته که در کشور ما قیمت یه ماشین برای چند سال ثابت میمونه که ما به فرض ثابت موندن، بیایم و چند ماه پول ذخیره کنیم تا بتونیم اون ماشین رو بخریم! مثلن برای دنا باید ۱۵۰ ماه پول جمع کنیم که خیلی خیلی سخته.
از کجا معلوم بعد ده سال قیمت ماشین نشه ۱میلیارد و پونصد میلیون تومن.

پله یا آسانسور، مسئله این است.

چند سال پیش مطلبی بر روی سایت گذاشته بودم و یه آقایی کامنت گذاشته بود که مشخصه آقای رشیدی با اینکه تخصصش صنعت آسانسوره، ولی اعتقادی به موفقیت آسانسوری نداره! بله من عمیقن باور دارم که برای موفقیت باید پله ها رو یکی یکی رد کنیم. ولی موضوع اینه که اگرچه در ابتدای امر و شروع ، ما سرعتمون خیلی خیلی کم خواهد بود و پله های اولی خیلی طول خواهد کشید، ولی از یه جایی به بعد با سرعت فوق العاده ای رشد می کنیم.
قبلن در مورد پیش بینی درآمد ۳ سال اینده ت صحبت کرده بودم! آدم میتونه موفقیت خودش رو پیش بینی کنه و اگه بخواد میتونه سرعت اون رو چند برابر کنه.

فرمول رشد مالی یه شاگرد آرایشگاه

حالا بیایم همون شاگرد آرایشگاه رو در نظر بگیرم، برای آینده شغلی ش چه روندی رو میتونیم ترسیم کنیم:

  1. حضور در آرایشگاه و فقط یاد گرفتن مهارت بدون حقوق
  2. گرفتن یک صندلی در آرایشگاه و شروع کار بصورت رایگان و فقط برای کچل کردن
  3. شروع به عنوان آرایشگر کودکان
  4. گرفتن یک صندلی مختص به خود به عنوان آرایشگر دوم
  5. افتتاح سالن شخصی خودش
  6. استخدام چند نفر در آرایشگاه شخصی اش
  7. ایجاد درآمدهای متعدد مثل فروش لباس یا محصول آموزشی.

هر کسی اگه فکر بزرگ داشته باشه و خودش رو در مسیر رشد قرار بده، هر روز میتونه به موفقیت مالی بیشتری دست پیدا کنه.

اگه الان نمیتونی با پولت خونه، ماشین و … بخری، خیلی نگران نباش!!! چون از یه جایی به بعد جوری پیشرفت میکنی که هیچ کس باورش نمیشه.

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *