ایده پولساز تولید داروهای گیاهی

ایده پولساز تولید داروهای گیاهی

ایده پرورش داروهای گیاهی

در این مقاله قصد دارم ایده پولساز تولید گیاهان داروئی را به شما معرفی کنم.

 

داروهای گیاهی

پرورش داروهای گیاهی در ایران از دیرباز مورد توجه بوده است. در ایران نزدیک به ۲۳۰۰ گونه داروی گیاهی وجود دارد. که فقط ۹۰ گونه از آن ها کشت می شود.

تراکنش مالی داروهای گیاهی در دنیا نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار است که سهم ایران با این همه پتانسیل چیزی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلار برآورد می شود.

در یک فضای ۱۰۰۰متری شما به ده تا هفتاد میلیون تومان سرمایه لازم دارید که بستگی به گیاهی دارد که می خواهید پرورش دهید، بطور مثال برای پرورش آلوئه ورا شما به ۱۰ میلیون سرمایه نیاز دارید که می توانید بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان از آن در سال سود دهی داشته باشید.

هر جای ایران گیاه دارویی مخصوص به آن منطقه دارد. اما رعایت استانداردهای تولید برای شرکت های بین المللی بسیار مهم است.

پروانه کسب وکار را باید از وزارت صنایع، وزارت جهاد کشاورزی و برای بسته بندی باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرید.

می توانیم این کسب وکار را به دو بخش تقسیم کنیم.

  1. یک خط تولید مربوط به گیاهان دارویی است.
  2. یک خط تولید مربوط به دمنوش های گیاهی است.

یکی از گیاهان داروئی که امروزه هم مشتریان زیادی دارد و هم می توان کشت آن را شروع کرد، آلوئه ورا است. البته این گیاه بیشتر در مناطق گرم موجود است.

به لیمو هم یکی از گیاهانی است که می توان از آن به برای شروع استفاده کرد.

برای به لیمو شما باید حدود ۳۰هزار قلمه را به قیمت ۱۵ میلیون تومان تهیه کنید و در یک هکتار زمین بکارید، هر هکتار حدود ۱٫۲ تن تا ۳ تن به شما برگ خشک می دهد که با احتساب فروش هر کیلو گرم ۲۰ هزار تومان حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان از سال دوم در آمد خواهید داشت.

خیلی از گیاهان دارویی هستند که بصورت خودکار در بعضی از مناطق کشور وجود دارند و شما می توانید تنها به جمع آوری و فرآوری آن ها بپردازید.

گردش مالی گیاهان دارویی در آلمان ۳۵ میلیارد دلار است که معادل درآمد نفتی ایران است.

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ گردش مالی آن در دنیا به ۵۰۰۰میلیارد دلار برسد.

بهترین کار این است که ما داروی گیاهی آن منطقه را بشناسیم و  به جای اینکه بخواهیم در هر منطقه ای هر نوع گیاهی را کشت کنیم، فقط گیاه مربوط به آن منطقه را تولید کنیم. با این استراتژی هم از ظرفیت های خاص هر منطقه استفاده می شود و آن مکان به عنوان قطب یک گیاه و یا داروی خاص شناخته می شود.

به لیمو،بادرنجبویه،اسطوقدوس، بهارنارنج

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *