ایده پولساز بوم گردی

ایده پولساز بوم گردی

ایده پولساز بوم گردی

بوم گردی به کسب وکارهایی گفته می شود که یک مکان مشخص را بعضی از مسافران آماده می کنند تا شب ها و یا در طول روز، زمان خود را آنجا بگذرانند.

 

بوم گردی

 

توجه به رشد و گسترش بوم گردی حدود ۶-۵ سالی است که در کشور شروع شده و هر روزه شاهدیم که تعداد زیادی اقامتگاه بوم گردی شروع به فعالیت می کنند.

اگر شما موقعیتش را دارید و در شهری زندگی میکنید که امکان حضور در توریست وجود دارد می توانید وارد این حوزه بشوید.

آقای رشیدی برای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی چه کاری باید انجام دهم؟

شما باید یک مکان جذاب درست بکنید. یعنی اینکه یک خانه قدیمی را به این کار اختصاص دهید،برای شما مزیتی ایجاد نمی کند. شما باید با توجه به شناختی که از مشتریانتان که در واقع بازار هدفتان هستند، دارید، مکان و مجموعه تان را تاسیس کنید.

باید به این فکر کنید که برنامه مشخص شما برای مشتریانتان چیست؟؟

می توانید خواراکی های خوشمزه ای برایشان درست کنید؟

فضای شما آرامبخش و جذاب است؟

در طول مسیر تهران تا خوزستان، در شهرهای مختلف افرادی هستند که منازل خود یا مکان های دیگری را آماده کرده و در اختیار مشتری می گذارند.

برای مسافران خارجی علی الخصوص اروپائی ها، هیجان تکنولوژی و زرق وبرق چندان اهمیت ندارد، بالعکس هر چه فضا طبیعی تر و سنتی باشد، بیشتر از آن استقبال می کنند.

مثلا خانه های قدیمی با عمر ۱۵۰ سال به بالا، یا خانه ای که با خشت و گل درست شده، یا خانه ای که در آن خانومی یک غدای جالب را درست می کند،می تواند یک مزیت محسوب شود.

 

بوم گردی

آقای رشیدی یک مثال واقعی از بوم گردی بزن

در شهر شیراز یک خانه قدیمی و زیبا توسط یک زوج به اقامتگاه بوم گردی تبدیل شده که این زوج حتی ناهار و شام را با مسافران خود می خورند. در این منزل شما می توانید شیر طبیعی بز را میل کنید.

صدای حیوانات در دل طبیعت بسیار جذاب و دلنشین است.

کسب وکار بوم گردی یک معامله برد-برد حساب می شود،برای مشتریان هزینه های اقامت بسیار کاهش پیدا می کند، در ضمن برای کارآفرین نیز، کلی درآمد خواهد داشت.

سرمایه اولیه بوم گردی

پیش بینی میزان سرمایه لازم برای تاسیس اقامتگاه بوم گردی، با توجه به مکان متفاوت است.اگر خودتان منزلی برای این کار دارید، بطور قطع هزینه هایتان کاهش پیدا می کند.

بازاریابی کسب وکار بوم گردی

برای برداشتن قدم های اولیه، می توانید با شرکت هایی که مجری برگزاری تور هستند، قرارداد ببندید یا در وبسایتهایی که برای این منظور طراحی شده اند ثبت نام کنید. داشتن پیج اینستاگرام و یا کانال تلگرام هم از ضروریات این کسب وکار است. اگر بتوانید یک وبسایت منحصر به فرد هم داشته باشید، عالی خواهد بود.

بعد از مدتی،مطمئن باشید که کسب وکار شما به قدری رشد خواهد کرد که مجبور می شوید، مکان دوم را هم تاسیس کنید.

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *