از کجا شروع کنم؟

از کجا شروع کنم؟

از کجا شروع کنم؟ پرتکراترین سئوال کاربران سایت

نکته اول اینکه به نظر من هرگز با کل سرمایه تون ریسک نکنید. هر چقدر که سرمایه جمع آوری کرده اید، بخشی از آن را برای شروع کسب و کار استفاده کنید و در ادامه مسیر برای رشد کسب و کار دوباره سرمایه به کسب و کار خود تزریق کنید. پس در ابتدا قدم های کوچک بردارید و به مرور کسب و کارتان را بزرگ و بزرگ تر کنید. با این کار هم ریسک  را کاهش می دهید و هم زودتر شروع می کنید و قدم بر می دارید.
برای شروع یک کسب و کار باید به ۳ نکته توجه کنید:

علاقه – مهارت – تجربه

علاقه :   

فاکتور اولی که باید به آن توجه کنید علاقه است. باید عاشق کاری باشید که می خواهید انجام دهید. مثل عشق و علاقه ای که یک مادربه هنگام پخت غذا برای فرزندان خود دارد.

از کجا شروع کنم؟

مهارت :   

دو نوع مهارت لازم داریم : مهارت تخصصی و مهارت فروش

مهارت تخصصی شامل دانش و آکاهی مربوط به انجام یک فعالیت خاص مثل مهارت شیرینی پزی. برای شروع یک کسب وکار و موفقیت در آن باید مهارت تخصصی ما در آن زمینه از متوسط بالاتر باشد.

مهارت فروش منظور توانایی و هنر متقاعدسازی و به فروش رساندن یک محصول.

از کجا شروع کنم؟

 

تجربه :

باید در هر کسب و کاری که می خواهیم وارد آن شویم تجربه کسب کرده باشیم. به اصطلاح باید خاک خوری آن فعالیت را کرده باشیم. باید به دنبال کسب اطلاعات و تجربه در یک زمینه برویم و بعد به دنبال راه اندازی کسب و کار خودمان در آن زمینه باشیم.

کسب مهارت و تجربه عامل مهمی است که احتمال شکست در کسب و کار را به حداقل می رساند.

حالا ازت می خوام به این سه ویژگی خودت نمره بدی؟

آیا آمادگی لازم برای شروع رو داری یا خیر؟این یک تست خودشناسی ست.

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *