نبوغ مالی یک آبدارچی

نبوغ مالی یک آبدارچی

نبوغ مالی یک آبدارچی

آبدارچی نابغه ای که من را متعجب کرده.

در یکسال گذشته سرنوشت دو آبدارچی بسیار مرا تحت تاثیر قرار داده است.بالای دفتر ما یک بنگاه معاملات املاک وجود دارد که من با مدیر آن مجموعه دوستی درازی دارم. سال هاست که برای اموراملاکی خود به آن جا مراجعه می کنم. در ضمن شرکت ما قرادادی با آن ها منعقد کرده و بنابراین رفت و آمد من به دفترشان زیاد بوده وهست.

 

آبدارچی نابغه

تفاوت آبدارچی نابغه و معمولی

در این دفتر یک آبدارچی دوست داشتنی و شریف کار میکرد و از آن جا که من ناخودآگاه تمایل دارم که به افراد کمک کنم که رشد کنند، با او دوست و رفیق شده بودم. چندین بار که او را می دیدم ترغیبش می کردم که کار آبدارچی بودن را کنار بگذارد و وارد یک حرفه یا کسب پر درآمد شود.

اما نمی دانم چرا هر بار بهانه ای برای این موضوع می آورد تا اینکه یک روز با من تماس گرفت و گفت: آقای رشیدی من می خوام از این کار استعفا بدم و کار دیگه ای شروع کنم.

من از او پرسیدم ” گزینه ای داری” گفت: نه. از من خواست که برای او کاری پیدا کنم.

او را به یکی از دوستانم که کارگاه کابین سازی آسانسور داشت معرفی کردم تا هم مهارت ساخت کابین آسانسور را که یک شغل پر درآمداست یاد بگیرد و هم قواعد کاسبی را یاد بگیرد.

بعضی ها به فرصت ها پشت می کنند

در فاصله ای که این آبدارچی عزیز در آن کارگاه کابین سازی کار می کرد، آن مجموعه آبدارچی جدیدی را استخدام کرد.

بعد از چند روز کار در کارگاه کابین سازی با من تماس گرفت و گفت :آقای رشیدی من نمی تونم اینجا کار کنم!!!!!!پرسیدم چرا!!!!گفت کار سنگینه!!!!!هر چقدر گفتم که این یک مهارته که در آینده به کارت میاد!!!!!تاثیری نداشت..

از من اصرار و از او انکار. از من می خواست که مدیر مجموعه شان را برای بازگشتش به کار متقاعد کنم!!!!

وقتی به او گفتم که آن ها آبدارچی دیگری استخدام کرده ان!!گفت: اون وارد کار مشاوره شده و نمی خواد آبدار چی بمونه.

از این جای داستان بسیار مهم تر و تاثیر گذار تر می شود. آبدارچی دوم بعد از مدت کوتاهی فعالیت در بنگاه، وقتی با تمام زیر و بم های کار مشاوران آشنا شده بود!!!حس کرده بود که توانائیهایش کمتر از بقیه مشاوران نیست و می تواند به عنوان یک مشاور جدید فعالیت کند.

او امروز بعد از چند ماه فعالیت به عنوان یکی از برترین مشاروان آن آژانس بطور متوسط ماهیانه ۳۰ تا ۴۰ میلون تومان درآمد دارد.

اما آبدارچی دوم دوباره به کار قبلی برگشته. بعداز چند سال کار تکراری با یک وقفه کوتاه مدت دوباره بر سر جای قبلی نشسته. خیلی از ما عادت کرده ایم که موفقیت دیگران را از دور تماشا کنیم و به فرصت هایی که در کنارمان وجود دارند، هیچ توجهی نکنیم.

تحلیل وضعیت آبدارچی معمولی

به نظر شما اگر آبدارچی اول چند سال قبل تصمیم گرفته بود که به حرفه مشاوره املاک بپیوندد،

الان در چه جایگاهی بود؟

چه درآمدی داشت؟

آیا هنوز هم لنگ اجاره خانه خود بود؟

هنوز هم نمی توانست یک پراید بخرد؟

به نظر شما چه تفاوتی میان این دو آبدارچی وجود دارد؟؟؟

یکی هنوز آبدارچی!!!یکی مشاوری با ۴۰ میلیون تومان درآمد.

 

من مجید رشیدی، مربی و مشاور کسب و کار هستم. بزرگترین رویای من اینه: هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، طعم فقر رو نچشه! هر روز صبح به امید نزدیک تر شدن به این رویا از خواب بیدار میشم و برای این رویا می جنگم

عضویت در کانال نبوغ مالی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *