۱۰ نکته جادویی برای رسیدن به موفقیت و ثروت

۱۰ نکته جادویی برای رسیدن به موفقیت و ثروت

هرگاه صحبت ازموفقیت وثروت و رسیدن به سطوح بالای موفقیت می شود، باید بدانیم یک سری قانون و اصول ثابت وجود دارد که باید آنها را به طور پیوسته رعایت کنیم .

در این مقاله می خواهیم شما را با ۱۰ نکته جادویی برای رسیدن به موفقیت و ثروت آشنا کنیم.

۱- مسئولیت زندگی خودت را قبول کن.

موفقیت وثروت

بسیاری از ما در زندگی مان منتظر یک تغییر هستیم که اتفاق بیفتد. فکر می کنیم اگر سرمان را پایین بیندازیم، سخت کار کنیم و کار درست را انجام دهیم، بالاخره یک نفر می آید و کلید موفقیت را به ما تقدیم می کند.

اگر می خواهی موفقیت واقعی در زندگیت خلق کنی، باید باور کنی که فقط خودت هستی که می توانی زندگی خودت را تغییر بدهی و بسازی. شما هستید که می توانید یک زندگی سطح پایین، متوسط یا عالی برای خودتان خلق کنید. شما هستید که تنها مسئول شکست های تان هستید و باز هم شما هستید که  ظرفیت تغییر زندگی خود به سمت بهتر و بهتر شدن را دارید.

افراد ثروتمند این شکلی به زندگی نگاه می کنند و این یکی از مهم ترین دلایل موفقیت آنهاست. بیشتر افراد متوسط یا سطح پایین برخلاف این فکر می کنند. این افراد به جای اینکه به صورت هوشیار زندگی دلخواه خود را خلق کنند، به زندگی به عنوان چیزی که به آنها داده شده یا تحمیل شده، نگاه می کنند.

پس قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید، کنترل و مسئولیت زندگی تان را در دست بگیرید. اگر باور کنید که می توانید زندگی ای را که لایق آن هستید،بسازید، به جای اینکه اینکه منتظر باشید اتفاقات خوب برای تان بیفتد، خود را در مسیر موفقیت وثروت قرار دهید و حرکت کنید. به خودتان اتکا و اعتماد کنید نه عوامل بیرونی.

 

۲- اگر می خواهید میوه (نتیجه) را عوض کنید، باید ریشه ها را تغییر دهید.

موفقیت وثروت

یک باغچه را تصور کنید، در آن هر درختی می توانید بکارید با هر میوه ای که دوست دارید. زندگی تان هم مثل همان باغچه در نظر بگیرید. در زندگی هر فعالیت و اقدامی نتایجی دارد. به عبارت دیگر درخت هایی که می کارید، روزی میوه خواهند داد اما مهم این است که چه میوه ای؟؟ میوه ای آبدار و شیرین یا تلخ و گندیده؟؟ همه دوست داریم که آبدار و شیرین باشد یعنی نتایج موفقیت آمیز. پس اگر درختی می خواهیم که  میوه های بهتر و بیشتری بدهد باید چه کار کنیم؟؟ باید به ریشه ها برگردیم. نمی توانیم میوه های تولیده شده را تغییر دهیم ولی می توانیم میوه های فردا را بهتر و بهتر کنیم.

ما در گیاهان قسمت های پنهان شده زیر خاک (دانه و ریشه)  را پرورش می دهیم و این تلاش روی کل سیستم گیاه تاثیر می گذارد. در زندگی هم به همین منوال است. اگر به نتیجه دلخواه تان نمی رسید باید روی ریشه ها تمرکز کنید. روی باورهای تان که حکم ریشه دارند، تمرکز کنید. تا در نهایت نتیجه ای را که دوست دارید ببینید.

 

۳- از دایره امن و راحت خود خارج شوید.

موفقیت وثروت

حقیقت این است که برای بیشتر افراد خیلی سخت است که از دایره امن خود خارج شوند. اغلب وقتی با یک مانع برخورد می کنیم، فرض می کنیم که چیزی را اشتباه انجام داده ایم. اما بیاید یک جور دیگر فکر کنیم. اگر احساس ناراحتی، دلسردی یا چالش کردیم، بدانیم که داریم رشد می کنیم. حتی اگر به معنای رشد هم نباشد، نشان دهنده این است که از دایره امن خود خارج شده ایم و در حال حرکت رو به جلو هستیم.

خیلی از ما موفقیت را یک جاده مستقیم تصور می کنیم. یک راه مستقیم از نقطه A به نقطه B. در حالیکه جاده موفقیت پر از پیچ و خک های غیر منتظره است. باید آنها را بپذیریم، خود را با آنها تطبیق دهیم و واکنش درخور نشان دهیم تا بتوانیم به اهداف خود و موفقیت دست پیدا کنیم.

پس از این به بعد هرگاه احساس ناراحتی، سختی و سردرگمی کردی، به یاد بیاور که خیلی خوب است که از دایره امن خود خارج شده ای.

 

۴- روی هر چیزی که تمرکز کنی، گسترش پیدا می کند.

موفقیت وثروت

تا حالا با کسی روبرو شده اید که دائما از چیزهایی که مطابق میلش نیست شکایت می کند و غر می زند؟ آن شخص خوشحال به نظر می رسیده یا بدبخت؟

این یک چاله است که گاهی ناخودآگاه در آن میفتیم. ولی اگر می خواهی در زندگی به اهدافت برسی باید این عادت را ترک کنی. وقتی شکایت می کنی و منفی هستی، در واقع بر چه چیزی تمرکز کرده ای؟روی چیزهای خوب زندگیت یا چیزهای بد زندگیت؟  طبق این قانون که روی هرچیزی تمرکز کنی، آن چیز بیشتر و بیشتر می شود، تو با شکایت و غر روی چه چیزی داری تمرکز می کنی؟؟ داری با زندگیت چه کاری می کنی و چه چیزی زا در آن گسترش می دهی؟ به جای اینکه دنبال دلیل باشی که چرا همه چیز بد و غلط است، خودت را متعهد کن که ببینی چه چیزهایی خوب و درست است و روی آنها تمرکز کن.

با تمرکز واقعی روی اهداف خودت به شیوه ای جدید و متعهد، راه های جدیدی به روی تو باز خواهد شد که قبلا هرگز به آنها توجه نکرده ای.

 

۵- کلام تو باید قانون شود. (به حرف و تعهداتی که به خودت می دهی پایبند باش)

موفقیت وثروت

زمانش رسیده که با خودت صادق باشی و حتی اگر حالت بد شود، به این سوال پاسخ بدهی. چند با تا حالا شده که کاری را شروع کنی و هرگز آن را تمام نکنی؟ تمام کردن کاری که شروع می کنیم بیشتر از چیزی که فکر می کنیم مهم است. وقتی که به حرف هایی که می زنیم پایبند نباشیم، احساس بدی پیدا می کنیم. وقتی کاری را که شروع می کنیم، تمام نکنیم، اعتماد به نفس مان دچار مشکل می شود و باعث می شود احساس کنیم در مسیر درستی به سمت اهداف مان نیستیم. و این گونه در یک لوپ (چرخه) عادت های بد گیر می کنیم و اگر دقت نکنیم دائما در این چرخه گرفتار می مانیم. از طرف دیگر وقتی به حرف هایی که می زنیم عمل نمی کنیم این امر در جنبه های مختلف زندگی مان جاری می شود.

باید به اهدافی که برای خود تعیین می کنیم متعهد بمانیم و به آن اهداف برسیم و پتانسیل موفقیت خود را بیشتر و بیشتر کنیم.

 

۶- همیشه یک مدیر عالی برای پولت باش.

موفقیت وثروت

آیا برای مدیریت پولت دارای یک سیستم هستی؟؟ اگر فکر کنی که هنوز آن قدری پول نداری که لازم باشد یک سیستم برای مدیریت آن داشته باشی و بعدا که به یک درآمد و بودجه خوب برسی به این موضوع فکر می کنی، سخت در اشتباهی. اگر الان روی درآمدت کنترل و مدیریت نداری، چه جوری در آینده به موفقیتی که دوست داشتی رسیدی، این کار را انجام می دهی؟؟

اول باید یک عادت برای مدیریت پول خود فارغ از اینکه چقدر درآمد داری داشته باشی، چرا که مدیریت پول یکی از تفاوت های اصلی بین افراد ثروتمند، متوسط و فقیر است. و می تواند باعث شود که به موفقیت برسیم یا نرسیم. و ثروت مان را زیاد کنیم یا نکنیم.

۷- از افراد موفق و ثروتمند الگو بگیرید. 

موفقیت وثروت

متاسفانه تعداد کمی از افراد در زندگی شان با افراد ثروتمند بزرگ می شوند و می توانند از آنها الگو بگیرند. خیلی از ما در خانواده هایمان ندیدیم که چگونه می توان به موفقیت و ثروت دست پیدا کرد. وقتی پدر و مادرمان میلیونر نیستند چگونه می توانیم از آنها بپرسیم چطور می توانیم میلیونر شویم؟؟

اما به جای آن می توانیم فرد یا افرادی را پیدا کنیم که موفق و ثروتمند هستند و از آنها درس بگیریم که چطور به اینجا رسیده اند. زندگی شان را مطالعه کنیم. لزوما نباید حضوری با آنها روبرو شویم. باید این کار را به مشق هر روز خود تبدیل کنیم. باید کتاب ها و زندگی نامه های آنها را مطالعه کنیم، مصاحبه های آنها را ببینیم. از گذشته و سرگذشت این افراد باخبر شویم. ببینیم وقتی در نقطه ای از زندگی بوده اند که ما الان هستیم، چه کار کرده اند. و آن وقت کاری را انجام بدهیم که آنها کرده اند. از دیدگاه و نگرش آنها الگوبرداری کنیم.

 

۸-هیچ محدودیتی برای درآمد خود نگذارید. 

موفقیت وثروت

اگر می خواهی که ثروتمند شوی، باید محدودیت ها را کنار بزنی. در اغلب موارد منظور این است که کسب و کاری راه بیندازی. وقتی افراد کسب و کار راه اندازی می کنند بزرگ ترین اشتباهی که مرتکب می شوند این است که کسب و کار را با خود شخص برابر می کنند. یعنی یک شخص به تنهایی مسئول موفقیت یا شکست یک کسب و کار می شود. یعنی به صاحب کسب و کار بسیار وابسته می شود و به صاحب نقشی حیاتی داده می شود به گونه ای که بدون شخص مالک، هیچ فعالیت یا عملکردی رخ نمی دهد. عمل کردن به این شیوه بسیار اشتباه است و این دلیلی است که بسیاری از کسب و کارها کوچک می مانند یا متاسفانه شکست می خورند.

برای موفقیت واقعی، کسب و کار شما باید قادر باشد بدون شما هم فعالیت کند . اگر این سیستم را راه اندازی کنید که کسب و کارتان بدون حضور شما هم قارد به فعالیت باشد، آنگاه هیچ محدودیتی در درآمد نخواهید داشت.

به این قضیه فکر کنید. بیشتر مشاغل به صورت ساعتی یا حقوق ثابت یا کمیسیون طراحی شده اندیعنی شما به اندازه ای که کار می کنید، قادر به پول درآوردن هستید ولی وقتی کسب و کاری داشته باشید و در آن سیستمی طراحی کنید که بدون شما هم کار در جریان باشد، میزان ساعت کاری تان در یک روز به درآمدتان ربطی نخواهد داشت.

 

۹- روی حل مشکل یا مسئله تمرکز کنید.

موفقیت وثروت

پول درآوردن پیچیده نیست. مردم برای چیزی که مشکل آنها را حل کند، حاضرند پول پرداخت کنند. می توان با راه اندازی کسب و کاری که مشکل یا مشکلاتی را از مردم برطرف می کند، پول زیادی بدست آورد. ارائه راه حل برای مردم، کلید موفقیت کسب و کار است.

 

۱۰- یادگیری را هرگز متوقف نکنید.

موفقیت وثروتاین اشتباه را مرتکب نشوید که فکر کنید وقتی به یک هدف دست پیدا کردید، پس هر آن چه را که لازم است میدانید و نیاز به یادگیری و پیشرفت ندارید. اغلب افراد موفق در دنیا خود را متعهد به یادگیری متداوم و رشد کرده اند. همواره بخشی از زمان و بودجه خود را به سرمایه گذاری برای یادگیری اختصاص می دهند. شما هم باید همین کار را انجام دهید و مطمئن باشید با این برنامه هر روز چیزهای چدیدی یاد می گیرید.

این جمله را با روح و جان تان بپذیرید که “دانش و آگاهی باعث قدرت می شود.” 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *