همه چیز دان نباش!!!!

همه چیز دان نباش!!!!
مجله Forbes یکی از بزرگ ترین مجلات اقتصادی دنیا است که همواره آمارهای جالبی از لیست موفق ترین شرکت های جهان، قدرتمند ترین زنان و مردان جهان و … ارائه میدهد. همچنین مقالات زیادی در حوزه اقتصاد، کسب و کار و … منتشر میکند.
عنوان یکی از جدیدترین مقالات این مجله ” مدیرانی که هیچ گاه موفق نمیشوند” است. در این مقاله یکی از مهم ترین ویژگی های بیان شده بدین شرح است:
مدیرانی که فکر میکنند همه چیز را میدانند، هیچ گاه موفق نمیشوند. چرا که این توهم باعث میشود که آنها از یادگیری و آموزش خود غافل بمانند.
هدف از این مقاله این است که یادآوری کنیم فرآیند یادگیری هیچ گاه تمام نمیشود. هیچ زمانی فرا نمیرسد که همه چیز را بدانیم و دیگر نیازی به به آموزش نداشته باشیم. بنابراین همواره باید تلاش کنیم خودمان را از طریق روش ها، رسانه ها و منابع مختلف در معرض آموزش قرار دهیم.
همانطور که استیون هاوکینگ میگوید: بزرگ ترین دشمن دانش، جهل نیست بلکه توهم دانستن است.
قطعا تا به امروز با افرادی روبرو شده اید که در هر زمینه و حیطه ای که حرف به میان آید، آنها صاحب نظر هستند و حرفی برای گفتن دارند. چه در زمینه سیاست، چه ورزش، چه سینما و چه علوم تخصصی و مهم. این گونه افراد بسیار خطرناک هستند هم برای زندگی خودشان و هم برای شما. چرا که آدم دانا همیشه دنبال بیشتر دانستن است. سقراط با همه عظمتی که داشت میگفت: من همان قدر میدانم که هیچ نمیدانم.
حال فکر کنید یک فردی با چنین ویژگی، مدیریت یک کسب و کار را نیز به عهده داشته باشد. قطعا قادر نیست تصمیمات درستی اتخاذ کند و باعث رشد و موفقیت آن کسب و کار شود.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *