به خودت تکیه کن

به خودت تکیه کن

میانبر زدن، کاری که بعضی اوقات هممون وسوسه می شیم تا انجامش بدیم.

در موضوعات مالی خیلی ممکنه که ما تحریک بشیم که از میانبر استفاده کنیم تا زودتر به مقصدمون برسیم. خوب همه ما برای خودمون اهداف مالی تعیین می کنیم.

مثلن میگیم من باید تا آخر سال ۱۳۹۸ (یک عدد خاص) دارائی داشته باشم.

بعد که پیشرفتمون رو در یک مقطع خاص اندازه گیری می کنیم، می بینیم که اندازه پیشرفتمون از چیزی که باید باشه کمتره. مثلن میگیم ما باید تا مهر ۹۸ حداقل ۶۰% راه رو میرفتیم، ولی شاید ۲۰ درصد هم نرفتیم. اینجور مواقع یه تلنگری، یه حسی به ما میگه که باید میونبر بزنیم.

راه صاف یا میانبر زدن

داستان قضیه حمار رو که حتمن میدونین! میگه همیشه کوتاه ترین مسیر، همون راه مستقیمه. ولی ما ممکنه وسوسه شیم و بندازیم تو میونبر.

داستان میانبر زدن ی که به قهقرا رسید.

نزدیک دفتر ما در سعادت آباد تهران، یه مغازه هست که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در بهترین شرایط ممکنه، ولی سال هاست این مغازه نمیتونه به مالک و کسی که اجاره ش میکنه خیر برسونه و یجواریی این مغازه بد نام شده، همین الان که دارم این مقاله رو مینویسم، این مغازه تعطیله و با اینکه مدتی در اختیار یه رستوران بود، ولی چون اونا نتونستن خوب کار کنن دوباره جمع کردن و رفتن. این قضیه جمع کردن و رفتن در این سال ها به کرات تکرار شده. هر بار یه آقا یا خانومی میاد این جا رو به هزار امید و آرزو اجاره میکنه، کلی هزینه میکنه دست آخر بعد از فقط چند ماه وقتی میفهمه که نمیتونه کاسبی کنه، بیخیال ضررش میشه و عطای مغازه رو به لقاش می بخشه. فکر می کنید چرا؟

سال ها پیش در این مغازه یک جواهر فروش خوش نام کار می کرد. یک پنج شنبه بعد از ظهر دو تا دزد حمله کردن و این آقا رو به قتل رسوندن، بعدا از انحصار وراثت، یه آقایی میاد و از شرایط این خانواده سو استفاده میکنه و این خونه رو با قیمتی مفت از چنگ شون در میاره.

عاقبت حق خوری

بعد از این اتفاق، از اونجائیکه وراث به هیچ عنوان به این معامله حس خوبی نداشتن، این مغازه برای هیچ کسی خیر نکرده.

بیخیال وسوسه ها، فقط راه مستقیم رو ادامه بده.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *