سرمایه گذاری پونزی

سرمایه گذاری پونزی

سرمایه گذاری پونزی

گوش به زنگ باشید

سرمایه گذاری پونزی  یا کلاهبراری پونزی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از آنجاییکه بعضی از ما میخواهیم ره صد ساله را یک شبه طی کنیم و خیلی زود پولدار بشویم و بدون زحمت یا با زحمت کم به نتیجه برسیم، این فرصت را برای عده ای سودجو فراهم میکنیم که از این حس تنبلی ما سوء استفاده کنند و ما را با پیشنهادهایی غیرواقع و غیر عملی وسوسه کنند و فریب دهند و در آخر وضعیت ما را به پایین تر از وضعیت فعلی مان سوق دهند.

روش این کلاهبرداری چگونه است؟

این دسته از پیشنهادات که سابقه طولانی هم دارد، به سرمایه گذاری پونزی معروف است، چرا که برای اولین بار این شیوه جذب سرمایه توسط شخصی به نام پونزی انجام شد.

به این ترتیب که عده ای با وعده نرخ سودهایی فراتر از عرف و واقعیت، اقدام به جمع آوری سرمایه افراد دیگر میکنند و البته برای جلب اعتماد و حمایت آنها و سرمایه گذارهای آتی در ماه های ابتدایی سودهای وعده داده شده را به آنها پرداخت میکنند. اما نکته اینجاست که اگر واقعی  نیست پس این سودها از کجا پرداخت میشود؟؟ این سود از جذب سرمایه های بعد از شما پرداخت میشود و طبیعی است که برای جلب اعتماد بعدی ها باید سود شما پرداخت شود و وعده ها عملی شود. اما بعداز چند ماه شخص نه تنها سودی دریافت نمیکند بلکه سرمایه اولیه خود را نیز از دست میدهد.

اگر کمی واقع بین باشیم و درست بیندیشیم، این سوال برایمان پیش میاید که کدام فعالیتی است که میتواند به طور ثابت و مطمئن این میزان نرخ سود ثابت را داشته باشد که شخص بخش قابل توجهی را به سرمایه گذار زودباور میپردازد و قطعا بخش بیشتری هم نصیب خودش میشود.

همواره سعی کنیم از راه های درست و منطقی به دنبال کسب سود باشیم چرا که راه های میانبر اگر حتی در کوتاه مدت نتیجه دهند، در بلند مدت در بهترین حالت هیچ عایدی برای ما ندارد و حتی ممکن است مثل شیوه بالا ضرر هنگفت هم به دنبال داشته باشند.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *