افزایش درآمد یا کاهش هزینه؟

افزایش درآمد یا کاهش هزینه؟

افزایش درآمد یا کاهش هزینه ها

افزایش درآمد یا کاهش هزینه ها!!!سئوالی همیشگی برای کسانی که می خواهند به هدف های بزرگ مالی دست پیدا کنند!

مدیریت مالی یکی از مهم ترین عوامل رشد اقتصادی افراد است. مدیریت مالی یعنی توانائی اداره کردن منابع پولی برای رسیدن به اهدافمان.

هر فردی در زندگی خود قطعا اهداف مالی منحصر به فردی دارد. برای رسیدن به این اهداف بطور حتم باید توانائی مدیریت پول خود را داشته باشد.

چالش همیشگی!!درآمد افزایش پیدا کند یا هزینه ها کاهش؟

یکی از چالش های همیشگی مدیریت مالی موضوع کنترل هزینه هاست. هم در زندگی شخصی و هم در کسب وکار شما باید یاد بگیرید که هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهید.

مدیر دولتی هستی یا خصوصی؟

من مثالی در این مورد دارم که می گویم در زندگی و کسب وکار باید شبیه مدیر خصوصی عمل کنیم تا مدیر دولتی.

مدیر دولتی یک ردیف بودجه مشخصی دارد که بر مبنای آن هر جایی که نیاز داشته باشد، پول خرج می کند، اما مدیر خصوصی مجبور است که هزینه های کسب وکار خود را کاهش دهد.

بنابراین تا به این جا قبول کردیم که باید یاد بگیریم که هزینه ها را کاهش دهیم.اما پرسش این جاست، تا کجا ما باید این هزینه ها را کاهش دهیم.

کارمندی با حقوق ۲میلیون تومانی

فردی را در نظر بگیرید که ماهیانه دو میلیون تومان درآمد داشته است و با سختی و جان کندن می توانسته ماهیانه ۱۰۰هزار تومان پس انداز کند. حالا با توجه به تورم ۶۰درصدی و افزایش ۱۰ درصدی حقوقش، یعنی درآمدش دو میلیون و دویست هزار تومان شده و هزینه هایش  ۳میلیون تومان. حالا این فرد برای ایجاد تعادل در بودجه باز هم باید هزینه هایش را کاهش دهد؟؟؟؟

از کدام بخش هزینه هایش می تواند بکاهد؟!!!خوب که دقت کنیم متوجه می شویم که واقعا با هیچ منطق و عقل سلیمی جور در نمی آید.

اگر ما تمام تمرکز خود را بر روی کاهش و کنترل هزینه هایمان بگذاریم و فکری برای افزایش درآمد و منابع ورودی مان نداشته باشیم، دیر یا زود از پا در می آئیم و خسته و نالان نظاره گر لحظات سختی خواهیم بود.

نوابغ مالی چه می کنند؟

وقتی زندگی نوابغ مالی را مطالعه می کردم، متوجه شدم که همگی آن ها نقطه تمرکز خود را روی افزایش درآمد گذاشته بودند نه کنترل مطلق هزینه ها.

البته این به معنای ولخرجی آن ها نیست. یک بار یکی از برترین کارآفرینان ایرانی را ملاقات کردم، او می گفت من پول را الکی خرج نمی کنم: “مثلا هیچ وقت هواپیمای فرست کلاس سوار نمی شوم” اما تمام تلاشم را می کنم که درآمدم را بالاتر و بالاتر ببرم.

وقتی شما تمام توجه خود را بر روی کاهش دادن هزینه های زندگی تان می گذارید، بعد از چند وقت متوجه می شوید که نه تنها از پس هزینه های زندگی تان بر نمی آئید، بلکه هیچ لذت خاصی هم از لحظات تان نمی برید.

نابغه ها به این فکر می کنند که چطور می توانند منابع متعدد درآمدی داشته باشند، تا از آن طریق هم هزینه های خود را پرداخت کنند و هم با سرمایه گذاری، پول خود را رشد دهند.

به خصوص در کشوری مثل ایران با تورمی افسار گسیخته اصلا هوشمندانه نیست که ما دائما در فکر پائین آوردن هزینه هایمان باشیم.

نظرتان را با من به اشتراک بگذارید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *