استراتژی قیمت گذاری

استراتژی قیمت گذاری

استراتژی قیمت گذاری

استراتژی قیمت گذاری همواره یکی از مقوله های بسیار مهم در هر کسب و کار بوده است.
در ابتدای امر باید مشخص کنیم که میخواهیم کسب و کار ما از دیدگاه و نقطه نظر دیگران جگونه باشد؟؟؟ یعنی افراد مارا بعنوان یک کسب و کار با محصولات قیمت پایین (ارزان) بشناسند یا گران!! در حقیقت باید استراتژی خود را در این زمینه و به تبع بازار هدف خود را مشخص کنیم.
یک مثال در مورد کالای روزمره ای مثل میوه، کسب و کار میوه فروشی هایی به نام حاجی ارزونی هستند. این دسته تصمیم گرفته اند که مردم آنها را بعنوان جایی که محصولات ارزان قیمت ارائه میدهند، بشناسند.

قیمت گذاری در خدمات

در کسب و کارهای خدماتی با توجه به اینکه خدمات همانند محصولات ملموس نیستند، قیمت دارای انعطاف بیشتری است، چرا که به سادگی و به طور دقیق قابل اندازه گیری و قابل مقایسه نیست. در حقیقت میتوان با ایجاد تمایزهایی که قابل اهمیت است، قیمت خدمات خود را بالاتر تعیین کنیم.

رابطه قیمت و تقاضا

در قانون کلی اقتصاد، رابطه قیمت و تقاضا همواره معکوس است. با کاهش قیمت، تقاضا افزایش پبدا میکند و برعکس. اما در رابطه با کالاهای لوکس این قانون تغییر پیدا میکند. در کالاهای لوکس رابطه قیمت و تقاضا مستقیم است. یعنی با افزایش قیمت، تقاضا نیز افزایش پیدا میکند.

به همین خاطر است که در ابتدا مطرح کردیم که باید اول برای محصول یا خدمت خود جایگاه یابی کنیم یعنی تعیین کنیم آنچه که ما ارائه میدهیم کالا یا خدمت لوکس است یا کالا و خدمات نرمال. که بتوانیم از این طریق رابطه قیمت وتقاضا را مشخص کنیم. در واقع از این طریق بازار هدف خود را انتخاب میکنیم که آیا بازار هدف و مخاطبان کالا یا خدمات ما دسته خاصی از افراد هستند یا عامه مردم.

البته نکته خیلی خیلی مهم اینست که اگر میخواهیم کالا یا خدمت لوکس با قیمت بالا به مخاطب خاص ارائه کنیم، باید محصول و خدمت کاملا متفاوت ارائه دهیم و ارزش های خاص به محصول خود اضافه کنیم که برای مشتری جذاب باشدو پرداخت قیمت بالاتر برای وی توجیه داشته باشد.

نکته مهم دیگر اینکه هر استراتژی را که انتخاب میکنید و براساس آن قیمت گذاری میکنید، ادامه دهید و پس از مدتی آنرا تغییر ندهید. این کار بسیار مخرب است و نه تنها بازار هدفی را که در ابتدا انتخاب کردید، از دست میدهید بلکه نمیتوانید مخاطبان جدید را به راحتی جذب کنید.

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *